Troubleshooting and Maintaining Cisco IP Networks v2.0 (TSHOOT)  

Obecnie brak terminów dla tego szkolenia. Zapytaj o szkolenie!

Certyfikacje:

Kurs  przydatny w zdobyciu następujących certyfikacji:

  • Cisco Certified Network Professional Routing and Switching (CCNP)
  • CCIE Routing & Switching (CCIERS Routing & Switching)

Wprowadzenie:

Kurs TSHOOT 2.0 jest pięciodniowym, intensywnie nasyconym zadaniami praktycznymi szkoleniem dedykowanym dla inżynierów sieciowych. Kurs jest przeznaczony dla początkujących oraz zaawansowanych uczestników, dla których będzie pasjonującym doświadczeniem. Dzięki niemu kursanci ukształtują i rozwiną teoretyczne, jak i praktyczne umiejętności poruszania się w niełatwej sztuce szybkiego i trafnego diagnozowania oraz rozwiązywania problemów w środowiskach sieciowych. Obecna wersja kursu jest znacząco przebudowana w stosunku do poprzedniej wersji TSHOOT 1.0.

Wymagania:

Materiał kursu wykorzystuje wiedzę, którą można zdobyć na kursach Implementing Cisco Switched Networks (SWITCH) v2.0 oraz Implementing Cisco IP Routing (ROUTE) v2.0. Jako minimum wymaga się posiadania certyfikatu Cisco CCNA oraz praktycznego doświadczenia obejmującego pracę przy instalowaniu, konfigurowaniu oraz utrzymywaniu routerów i przełączników w sieciach kampusowych. W toku szkolenia przerabiane będą zadagnienia związane z technologiami takimi jak:

  • Przełączanie L2 (VLANy, VACL, port security, switch security)
  • Agregacja łączy (LACP, PAgP), protokół Spanning-Tree (STP)
  • Routing, w tym routing pomiędzy VLAN-ami
  • Protokoły klasy First Hop Redundancy Protocols (FHRP): HSRP, VRRP i GLBP
  • Routing dynamiczny: OSPF, EIGRP i BGP
  • Redystrybucja informacji routingowej, kontrola ścieżki na poziomie L3
  • IPv6

Tematyka:

Na początku omówione zostaną narzędzia i metodologia rozwiązywania problemów z uwzględnieniem aspektów  technologicznych, jak również proceduralnych i organizacyjnych. Korzystająć ze zdobytej wiedzy teoretycznej, przez pozostałą część szkolenia uczestnicy rozwiązywać będą problemy zasymulowane w scenariuszach odwzorujących realistyczne problemy wyimaginowanych firm:  SECHNIK Networking, TINC Garbage Disposal, PILE Forensic Accounting, Bank of POLONA oraz RADULKO Transport.

W nowej wersji kursu jeszcze większy nacisk położono na aktywne zdobywanie wiedzy poprzez interaktywne zadania praktyczne wprowadzając tzw. Discovery Labs, w których instruktor przeprowadzi kursantów przez zadania odświeżające podstawy technologiczne. Treść labów dostosowano również do najnowszej wersji systemu Cisco IOS, 15.x.

Dołącz do Nas...

i otrzymuj informacje o nowościach, gwarantowanych terminach szkoleń oraz promocjach!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Centrum Szkoleniowe Hector. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Centrum Szkoleniowe Hector Sp. z o.o.z siedzibą w Warszawie, ul. Gwiaździsta 19. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.