Network Design and Architecture Bootcamp (CNDABC)

Dedykowane dla:

Certyfikacje:

  1. Cisco Certified Design Associate (CCDA)
  2. Cisco Certified Design Professional (CCDP)
  3. Cisco Certified Design Expert (CCDE)
  4. Cisco Certified Architect (CCAr)

Opis:

Jedyny na rynku bootcamp, skupiający się na projektowaniu sieci kampusowych, sieci operatorskich oraz centrów przetwarzania danych. W trakcie 5 - dniowego, intensywnego spotkania warsztatowego, przedstawimy zagadnienia związane z projektowaniem skalowanych, wysokodostępnych i bezpiecznych sieci. Tematy będą przeplatane teorią działania protokołów i praktycznymi przykładami zastosowania. Uczestnicy zapoznają się również z najnowszymi trendami, protokołami i narzędziami. W trakcie omawiania scenariuszy prowadzący przedstawią praktyczne zależności między protokołami oraz usługami sieciowymi. Szkolenie uczy wyboru rozwiązań polityki routingu i bezpieczeństwa, porównywania i analizy dostępnych opcji. Przedstawione i omówione będą również scenariusze migracji, ponieważ bardzo rzadko buduje się dzisiaj sieci od zera, polegając wyłącznie na powtarzalnych i wypracowanych z góry schematach projektowych.
Ze względu na to, że na bootcampie omawiane są praktyczne scenariusze projektowe, kurs polecany jest architektom, konsultantom oraz inżynierom, którzy chcieliby zdobyć potrzebną wiedzę ale posiadają już podbudowę w postaci dotychczasowych kursów, książek i wiedzy praktycznej do poziomu opisywanego certyfikatami CCNA/CCNP. Różne zadania i dyskusje umożliwią zyskanie szerszej perspektywy możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań. Jest to praktyczna wiedza przydatna na co dzień, której nie ma w opracowaniach specjalistycznych. Dużą zaletą szkolenia jest trzech certyfikowanych instruktorów CCIE/CCDE, ekspertów w swoich dziedzinach, dzięki którym kursanci mają możliwość zaczerpnięcia z bogatych doświadczeń projektowych oraz poznania różnych punktów widzenia przy projektowaniu.

Kurs wspomaga przygotowania do certyfikacji Cisco ze ścieżki Design, czyli CCDA, CCDP, CCDE.

Wymagania:

Wymagana jest wiedza na poziomie CCNA/CCNP.

Tematyka:

Warstwa pierwsza:

Warstwa druga:

Sieć szkieletowa ISP

Protokół BGP

Architektura MPLS

Migracje

Przeciwdziałanie atakom DDoS

Sieć enterprise na bazie OSPF oraz EIGRP

Bezpieczeństwo sieci

● Zarządzanie i utrzymanie sieci:

● Translacja adresów

● Projektowanie i budowa sieci Data Center

Sieci SDN, modele SDN, zalety i wady, integracja z aktualną architekturą sieci, przykłady wdrożeń


Technologie i produkty
Szkolenie jest oparte o następujące wersje produktów i głównych protokołów:

Adnotacje:

Każdy uczestnik bootcampu otrzymuje na koniec kursu klucz USB z zawartością wykładów oraz materiałami pomocniczymi, do których odwołują się prowadzący w trakcie bootcampu.

Materiały w trakcie bootcampu w języku angielskim.