Implementing Cisco TelePresence Video Solutions (Parts 1 and 2) (VTVS COMBO)  

Obecnie brak terminów dla tego szkolenia. Zapytaj o szkolenie!

Dedykowane dla:

Szkolenie VTVS COMBO przeznaczone jest dla przyszłych administratorów odpowiedzialnych za utrzymanie i rozwijanie środowiska Cisco TelePresence Video.

Wprowadzenie:

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy o konfigurowaniu, obsługiwaniu i utrzymywaniu podstawowych elementów komunikacji wizualnej dostarczanej przez Cisco. Dostarczana teoria oraz ćwiczenia laboratoryjne oparte są o terminale typu Cisco TelePresence, gatekeeper’y (VCS’y), mostki videokonferencyjne hardware’owe (MCU) i software’owe oraz dodatkowe oprogramowanie zarządzające (TMS). Na kursie omawiane jest połączyć Cisco Telepresence z istniejącym już środowiskiem Cisco Unified Communications Manager (CUCM) oraz inne zaawansowane funkcje urządzeń z rodziny Cisco Telepresence zarówno zapewniające security jak i ciągłą dostepność środowiska do pracy. VTVS COMBO jest kursem opartym o szkolenia VTVS1 i VTVS2. VTVS1 jest szkoleniem typu "e-learning" zajmującym okolo 12 godzin nauki, które może być uruchomione na komputerze typu PC lub Mac z przeglądarkami sieci www typu Safari (v5.x), Chrome (v21.x), lub Firefox (minimum v16.x) z Flash (minimum v9.x). UWAGA: Inne przegladarki łącznie z Internet Explorer’em nie sa wspierane. VTVS2 jest szkoleniem odbywającym się w Centrum Szkoleniowym. Uczestnik powinien przed przybyciem zapoznać się z materiałem dostępnym on-line z pierwszej części kursu VTVS1.

Wymagania:

– Wiedza oparta o kursy CCNAX lub ICND1 i ICND2 lub – Teoretyczna i praktyczna znajomość podstaw działania sieci IP

Tematyka:

– Wprowadzenie do tematyki przenoszenia obrazu poprzez sieci IP (przypomnienie wiadomości z kursu on-line VTVS1) – Wprowadzenie do środowiska Cisco TelePresence Video – Podstawy sygnalizacji SIP i H323 oraz ich wykorzystanie w środowisku Cisco TelePresence Video – Konfiguracja, utrzymanie i rozwiązywanie problemów związanych z terminalami video typu Cisco TelePresence C Series Codec’s – Połączenie środowiska Cisco TelePresence Video z Cisco Unified Communications Manager’em (CUCM) – Konfiguracja, utrzymanie i rozwiązywanie problemów związanych z Cisco TelePresence Video Communication Server’em (VCS) – Konfiguracja, utrzymanie i rozwiązywanie problemów związanych z mostkiem videokonferencyjnym Cisco TelePresence Multipoint Control Unit (MCU) – Konfiguracja, utrzymanie i rozwiązywanie problemów związanych z Cisco TelePresence Conductor’em – Konfiguracja, utrzymanie i rozwiązywanie problemów związanych z Cisco TelePresence Management Suite (TMS) oraz Cisco TelePresence Management Suite Provisioning Extension (TMSPE) – (Opcjonalnie) Wprowadzenie i konfiguracja Cisco TelePresence Content Server’a (TCS)

Adnotacje:

Kurs prowadzony w języku polskim.