Cisco Collaboration Solution Release 10.0 Bootcamp (CSR10BC)  

Obecnie brak terminów dla tego szkolenia. Zapytaj o szkolenie!

Dedykowane dla:

Dedykowane dla administratorów sieci lokanych LAN korzystających z rozwiązań telefonii IP oraz chcących poznać najnowsze tendencje i produkty rozwiązania Unified Communications oferowanego przez Cisco. Polecany dla osób, które nie muszą przygotowywać się do egzaminu certyfikacyjnego z zakresu kursu CIPT1v8.0

Wprowadzenie:

Produkt Cisco Collaboration Systems Release 10.0 (dawniej znany jako rowiązanie Unified Communications) jest wyrafinowanym, ale prostym rozwiązaniem do zorganizowania komunikacji pomiędzy pracownikami, mającym na celu wzmocnienie relacji biznesowych poprzez poprawę możliwości interakcji pracowników lub/i pracowników z klientami w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Jest to rozwiązanie proste do wdrożenia, zarządzania i utrzymania. Oferuje współpracę wielu aplikacji na jednej wirtualnej platformie opartej o serwery Cisco UCS. Charkteryzuje sie interoperacyjnością, skalowalnością i dużymi możliwościami rozbudowy.

Opis:

Ten 5-dniowy Bootcamp pomoże Ci zdobyć umiejętności i wiedzę niezbędną na początkowym etapie projektowania, integracji i konfiguracji systemu Cisco Collaboration Release 10.0, a także do wykonywania zadań z zakresu administracji i zarządzania, z dnia na dzień. Zawiera szereg warsztatów praktycznych ukierunkowanych na konfigurację, weryfikację, administrację środowiska.

Wymagania:

Zalecane posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu działania serwerów i oprogramowania VMware oraz znajomość aktualnego portfolio produktów Cisco z zakresu Cisco Unified Communications.

Tematyka:

  • Omówienie serwerów Cisco z rodziny UCS C-Series na poziomie administratora rozwiązania Unified Communications
  • Omówienie produktu VMware vSphere ESXi i jego instalacji w srodowisku Cisco UCS pod rozwiązania Unified Communications
  • Omówienie i implementacja Cisco Unified Communications Manager’a i jego funkcjonalności
  • Omówienie i implementacja Cisco Unity Connection i jego funkcjonalności
  • Omówienie i implementacja Cisco Unified IM and Presence i jego funkcjonalności
  • Omówienie i implementacja Cisco Prime Collaboration i jego funkcjonalności